more from
Thin Man Records

Nawrocki Folk Computer Band

by Nawrocki Folk Computer Band

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      18 PLN  or more

     

  • Buy CD / Kup CD

1.
2.
3.
Twoi rodzice 04:38
4.
Punk Rock 03:06
5.
Tramwaj nr 6 04:22
6.
7.
8.
9.
Duchy 05:42

about

Nawrocki Folk Computer Band to nowy solowy projekt Grzegorza Nawrockiego, lidera zespołu Kobiety. Jego pierwsza płyta nagrana pod tym szyldem jest muzyczną próbą zapisu emocji i myśli, które towarzyszyły muzykowi między jesienią 2012 a końcem letnich wakacji 2013 roku. Na krążku znalazło się dziewięć utworów utrzymanych w klimacie mrocznego country, folku z czasów wielkiego kryzysu czy punk-bluesa. Są to współczesne pieśni mentalnych niewolników, opowiadające o miłości, samotności, wolności, niedoli, niezłomności ducha i nadziei.

Album nagrany został w dziewięćdziesięciu procentach na jeden rosyjski mikrofon w pomieszczeniach przedwojennego browaru w Gdańsku Wrzeszczu. Śpiewającego i grającego na gitarze akustycznej Grzegorza Nawrockiego wspomogli i otoczyli braterską opieką Pat Stawiński (współproducent i dobry duch całego przedsięwzięcia, który większość swoich partii zagrał na polskiej basówce znalezionej na śmietniku) oraz Karol Pawłowski, który zagrał w kilku utworach na perkusji i użyczył swoich staroniemieckich apartamentów, gdzie muzycy mogli oddawać się swojej pasji do woli.

credits

released October 18, 2013

2013 Thin Man Records

Grzegorz Nawrocki - śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia
Pat Stawiński - bas, gitara, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia, wycie
Karol Pawłowski - perkusja, perkusjonalia

license

all rights reserved

tags

about

Nawrocki Folk Computer Band Gdańsk, Poland

Grzegorz Nawrocki to jeden z najciekawszych polskich piosenkopisarzy ostatnich dwóch dekad. Poważną popularność przyniosła Nawrockiemu działalność w założonej przez niego grupie Kobiety. W 2013 roku muzyk powołał do życia swój nowy, tym razem solowy projekt Nawrocki Folk Computer Band. ... more

contact / help

Contact Nawrocki Folk Computer Band

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like Nawrocki Folk Computer Band, you may also like: